Kuidas looduses end paremini tundma õppida ja toetada?

Tänane ühiskond on täis kiirustamist, stressi ja justkui autopiloodil toimetamist. Me püüdleme pidevalt uute eesmärkide poole ja samal ajal kaugeneme millestki väga kaunist ja ürgsest – see on loodus.

Seekordne Tervise Progress saade toob sinuni inspireeriva loo sellest, kuidas tuntud matkajuht Romet Vaino leidis looduse abil üles oma sisemise rahu. Ta räägib loo sellest, kuidas mustrite järgi elamine ja töö, mis ei pakkunud sisemist rahulolu, tekitasid temas ärevushäireid, paanikahoogusid ja teisi väga tõsiseid füüsilisi sümptomeid. 

Kui ta ühel hetkel nende sümptomitega haiglasse jõudis ja selgus, et probleem on tema vaimses tervises, sai sellest elumuutev pöördepunkt.

Rometi kogemust kuulates saad teada, kuidas loodus:

  • aitas tal tegeleda oma hirmude ja ärevusega;
  • õpetas talle, kuidas kontrollist lahti lasta ja usaldada elu kulgu;
  • juhtis teda teekonnal avastama iseennast;
  • aitas tal leida üles mõtted, mis igapäevases elutempos jäävad märkamatuks;

  • ning õpetas teda aktsepteerima ja toime tulema oma emotsioonidega.

Romet Vaino lugu on inspireeriv näide sellest, kuidas looduse ja iseendaga ühenduse leidmine aitab tuua tagasi rõõmu ja rahu ning seljatada argipäevase stressi. Muide stressi teemadel olen varasemalt kirjutanud ka siin

Romet aga julgustab inimesi leidma aega looduses viibimiseks ja ise veenduma, et see kõik on midagi enamat kui lihtsalt füüsiline elutu maastik.

Soovin sulle head kuulamist ja kui leiad saatest mõtteid, mida endaga kaasa võtta, siis jaga neid kindlasti ka oma sõprade ja pereliikmetega. Head mõtted loovad meie ümber ilusama ühiskonna.

Scroll to Top